Урок 35.

Тема. Розв’язування задач.
Мета уроку: систематизувати та узагальнити знання про кількість речовини та молярний об’єм.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Форми роботи: групова, індивідуальна.
Обладнання: Періодична система хімічних елементів, картки із завданнями.
Очікувані результати: учні повинні застосовувати розрахункові формули для відносної густини газів; обчислювати молярну масу речовини за відносною густиною газу.
Структура уроку
І. Організаційний етап ......................... 1-2хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань, перевірка д/з .. 5-7 хв.
ІІІ. Закріплення та систематизація знань ....... 25 хв
IV. Підсумки уроку ............................. 10 хв
V. Домашнє завдання ............................ 1-2хв.

ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА.
ІІ. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ З МЕТОЮ АКТУАЛІЗАЦІЇ ЗНАНЬ.
1.      Записати формули для визначення кількості речовини за масою, об’ємом, числом структурних частинок, а також формули зв’язку:



2.      Встановити відповідність:
Об’єм вуглекислого газу
Кількість речовини
Маса
А. 22,4 л
1. 0,5 моль
І. 132 г
Б. 11,2 л
2. 3 моль
ІІ. 44 г
В. 67,2 л
3. 1 моль
ІІІ. 22 г

3.      Встановити відповідність між назвою газу і відносною густиною за метаном (CH4):
А. нітроген (І) оксид             1. 1,875
Б. нітроген (ІІ) оксид            2. 2,875
В. нітроген (IV) оксид            3. 2,75
                                    4. 4,75
ІІІ. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.
Мета: розвивати навички розв’язування задач із використанням відносної густини газів, молярного об’єму, кількості речовини, маси, та молярної маси; розвивати вміння аналізувати умови задач та визначати раціональні шляхи розв’язання їх; здійснити корекцію знань та вмінь розв’язувати задачі.
Групова форма роботи
Завдання 1.
 Група І.

NaCl
N2
CuO
m (г)
5,85


М (г/моль)



ν (моль)


5
n (молекул)



V (л)

6,72



Група ІІ.

KNO3
CO2
Cl2
m (г)



М (г/моль)



ν (моль)
3


n (молекул)

3.01*1023

V (л)


2.24

Група ІІІ.

Al2O3
CO
HF
m (г)
10.2


М (г/моль)



ν (моль)

0.5

n (молекул)


60.2*1023
V (л)




Група ІV.

CaCO3
SO2
N2
m (г)


56
М (г/моль)



ν (моль)
10


n (молекул)



V (л)

6.72


Учні коментують відповіді, обговорюють допущені помилки.
Завдання 2.
Повторення визначення відносної густини одного газу за іншим.
D(2) = М1/М2;
M(1) = D(2) * M(2)
Розмістіть гази у порядку збільшення їх відносної густини за воднем.
Група І.
А. сульфур (IV) оксид
Б. озон
В. карбон (IV) оксид
Г. гідроген хлорид
Група ІІ.
А. азот
Б. гідроген сульфід
В. хлор
Г. кисень
Група ІІІ.
А. сульфур (IV) оксид
Б. карбон (ІІ) оксид
В. фтор
Г. озон
Група IV
А. метан (СН4)
Б. карбон (IV) оксид
В. гідроген флуорид
Г. хлор.
Завдання 3.
Яка кількість кисню витратиться на повне окиснення етану (С2Н6) об’ємом:
Група 1 – 5 л
Група 2 – 3 л
Група 3 – 7 л
Група 4 – 10 л
Який об’єм вуглекислого газу виділиться?
Завдання 4.
Яка кількість речовини водню витратиться на повне відновлення оксиду Х кількістю 3 моль? Яка маса металу відновиться?
Х:                                                             Група 1 – СuO
Група 2- Fe2O3
 Група 3 – Ag2O
 Група 4 – Cr2O3
Кожна група розв’язує задачу і обмінюється розв’язанням з іншою групою. Групи перевіряють, виправляють, коментують.
Учитель узагальнює відповіді.
IV. ПІДБИВАННЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.
Звернути увагу на допущені на уроці помилки, повторити вивчені формули.
V.  ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Скласти і розв’язати задачі аналогічні до задач завдань 2, 3 і 4.

Повторити § 22- 25.

Немає коментарів:

Дописати коментар