Урок 16

Тема: Захист навчальних проектів №1 та №2.
Мета:
-                     узагальнити й систематизувати знання про Періодичний закон та Періодичну систему хімічних елементів, будову атома;
-                     розвивати логічне мислення, інтелектуальні здібності, естетичний смак, навички роботи з додатковою літературою;
-                     формувати вміння аргументовано і обґрунтовано відстоювати власні думки.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Обладнання та засоби наочності: Періодична система хімічних елементів, мультимедійний проектор.
Форми роботи: бесіда, розповідь, усне опитування.
Структура уроку
І. Організаційний етап......................................... 1-2хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань........................... .3-5 хв.
ІІІ. Демонстрація та захист власних проектів... .30-35 хв.
Підбиття підсумків уроку……………………..…1-2хв.

Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Протягом вивчення теми «Періодичний закон і Періодична система» учні отримали багато нових знань, які було запропоновано реалізувати за допомогою навчальних проектів. Кожний проект міг відповідати певному запропонованому плану, але й не виключав творчої самостійної роботи.
Міні – проект ««З історії відкриття Періодичної системи хімічних елементів»
Вид проекту:
навчально- інформаційний, короткочасний, індивідуальний або груповий.
Мета:
ознайомитись з історією відкриття  Періодичної системи хімічних елементів, дізнатись про важливість систематизації хімічних елементів для подальшого розвитку науки хімія.
Завдання
 проекту:
прослідкувати шлях розвитку ПСХЕ від найпримітивніших форм до її сучасного вигляду.
Предмет
дослідження:
Еволюція періодичної системи хімічних елементів .

Очікувані
результати:
поглибити знання про періодичну систему хімічних елементів, пригадати історію хімії та вчених, відкриття яких, передували створенню ПСХЄ.
Етапи
виконання:
·                       Вибрати метод роботи над проектом (робота  з літературними джерелами, пошук інформації в мережі Інтернет…) та форму його презентації (плакат, реферат, буклет, стіннівка, інформаційний бюлетень, мультимедійна презентація…)
·                    Зібрати  та опрацювати інформацію про створення періодичної системи   хімічних елементів.
Для полегшення можна користуватись змістовими запитаннями:
1.                  Як історичні події впливають на розвиток хімії?
2.                  Наведіть  передумови створення періодичної системи хімічних елементів;Які вчені працювали над її створенням?Яких результатів вони досягнули?
3.                  Яку роль зіграло відкриття періодичної системи для розвитку хімії як науки?
·                    . Зробити висновки.
·                    Розподілити обов’язки по виконанню проекту (якщо він груповий);
·                    оформити матеріали проекту;
·                    вказати літературні джерела та інтернет –ресурси;
·                    презентувати виконану роботу.
Кінцевий
результат:
нові набуті знання, позитивна оцінка та задоволення від виконаної роботи.

Міні – проект ««Форми Періодичної системи хімічних елементів»
Вид
проекту:
навчально –інформаційний, короткочасний, індивідуальний.
Мета:
розглянути  усі відомі форми  періодичної системи хімічних елементів, ознайомитись з їх будовою.
Завдання
 проекту:
знайти відмінності між різними формами  періодичної системи хімічних елементів,прослідкувати зв'язок між ними.
Предмет
дослідження:
 різноманітні  форми періодичної системи хімічних елементів.
Очікувані
результати:
поглибити знання про періодичну систему хімічних елементів та закономірності розміщення хімічних елементів.

Етапи
виконання:
Вибрати метод роботи над проектом (робота  з літературними джерелами, пошук інформації в мережі Інтернет) та форму його презентації (плакат, реферат, буклет, стіннівка, інформаційний бюлетень, мультимедійна презентація).
Зібрати  та опрацювати інформацію про створення періодичної системи   хімічних елементів.
Для полегшення можна користуватись змістовими запитаннями:
1.                  Чим  схожі між собою і чим відрізняються довга та коротка форми періодичної системи хімічних елементів?
2.                  Яка з форм періодичної системи хімічних елементів краще відображає подібність, відмінність та зміну властивостей елементів? Чому?
3.                  Яка періодична система зручніша у користуванні для тебе? Чому?
·                      Зробити висновки.
·                    оформити матеріали проекту;
·                    вказати літературні джерела та інтернет –ресурси;
·                        презентувати виконану роботу.
Кінцевий результат:
нові набуті знання, позитивна оцінка та задоволення від виконаної роботи.


Немає коментарів:

Дописати коментар