Хімічний зв'язок і будова речовини.


Мета: Актуалізувати та систематизувати знання учнів про типи хімічних зв’язків і типи кристалічних граток, зв'язок між будовою атомів, хімічним зв’язком і будовою речовини.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Форми роботи: фронтальна бесіда, групова робота, індивідуальна.
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, картки із завданням.

Структура уроку
І. Організація класу …………………………………………………. 2 хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань ……………………………………. 5 хв.
ІІІ. Узагальнення й систематизація знань ……………………….. 33 хв.
IV.  Підбиття підсумків ……………………………………………… 3 хв.
V. Домашнє завдання ………………………………………………… 2 хв.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.
Привітання, перевірка готовності учнів  до уроку. Перевірка домашнього завдання.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Фронтальна бесіда.
·   З яких частинок складаються речовини?
·   Яка будова атома?
· Як визначити кількість електронів на зовнішньому енергетичному рівні?
· Яка кількість електронів на зовнішньому рівні є найбільш енергетично вигідною для атома?
·  Якими способами атоми завершують зовнішній енергетичний рівень?
·  Які типи хімічних зв’язків ви знаєте?









·                   Які типи кристалічних граток ви знаєте?














ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.

1.                Хімічний диктант №1.
Розподіліть формули речовин відповідно до типу хімічного зв’язку, яким вони утворені:
KCl, N2, H2S, CO2, O3, FeCl3, I2, NaBr, NH3.







2.           Хімічний диктант №2.
Розподіліть речовин відповідно до типу кристалічної гратки, якою вони утворені:
Калій йодид, вода, графіт, алмаз, натрій сульфід, етанол (С2Н5ОН).







3.                Намалюйте електронну формулу сполук: HBr; Br2.
4.                Чим відрізняються за будовою атом і йон:
а) Mg і Mg2+;
б) S і S2-.
5.                Розв’яжіть задачі.
Задача 1.
Алюміній кількістю речовини 0,25 моль повністю прореагував з сульфатною кислотою. Обчисліть, який об’єм водню утворився.
Задача 2.
Цинк оксид масою 16 г прореагував з надлишком хлоридної кислоти. Обчисліть масу та кількість речовини утвореної солі.
ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.
Учитель підбиває підсумки уроку, оцінює роботу учнів.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Повторити типи хімічного зв’язку, типи кристалічних граток.
Задача.
Натрій сульфід кількістю речовини 0,5 моль повністю прореагував з надлишком нітратної кислоти. Обчисліть масу і кількість речовини утвореної солі та об’єм газу (н. у.),що виділився. Назвіть продукти реакції.

Немає коментарів:

Дописати коментар