Самостійна робота


Мета:
Ø   Узагальнити й систематизувати знання учнів з теми «Розчини»;
Ø   зясувати рівень навчальних досягнень учнів з даної теми.
Тип уроку: контролю й коригування знань, умінь і навичок.
Форми роботи: письмова робота за варіантами.
Обладнання: таблиця розчинності кислот, солей, основ; періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, картки – завдання.
Структура уроку
І. Організація класу ……………………………………………… 2 хв.
ІІ. Інструктаж щодо виконання завдань ……………………… 1 хв.
ІІІ. Письмова самостійна робота ……………………………… 40 хв.
VI. Домашнє завдання …………………………………………… 2 хв.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Привітання, перевірка готовності учнів  до уроку, підготовка до письмової роботи.
ІІ. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ ЗАВДАНЬ
Самостійна робота містить 10 завдань.
1 – 6 завдання тести – по 0,5 бала
7 завдання співвідношення – 3 бали
8 завдання послідовність – 2 бали
9 – 10 завдання задачі – по 2 бали
ІІІ. ПИСЬМОВА САМОСТІЙНА РОБОТА
Варіант 1
1.     Розчин містить:
а) один компонент;
б) два компоненти;
в) два і більше компонентів.
2.     Розчин, у якому дана речовина за певної температури ще може розчинятися, називається:
а) насиченим;
б) концентрованим;
в) ненасиченим;
г) розведеним.
3.     Зависі, в яких частинки однієї рідини розподілені в іншій рідині називають:
а) суспензіями;
б) емульсіями;
в) розчинами.
4.     Розчинником вважається той компонент:
а) якого більше в системі;
б) якого менше у системі;
в) який перебуває в тому ж агрегатному стані, що й розчин.
5.     Яка речовина є малорозчинною у воді?
а) гіпс;
б) сульфатна кислота;
в) калій гідроксид;
г) срібло.
6.     Із наведеного переліку виберіть формулу кристалогідрату:
а) Fe2(SO4)3 * 12H2O;
б) Fe2(SO4)3;
в) 12H2O.
7.     Встановіть відповідність між масами компонентів розчинів та масовими частками солі в утворених розчинах
а) 60 г H2O та 10 г КСl                                             1) 0,2
б) 300 г H2O та 80 г КСl                                           2) 0,14
в) 240 г H2O та 60 г КСl                                           3) 0,21
8.     Розставте речовини в порядку зростання їхньої розчинності у воді:
а) CuSO3;
б) HgBr2;
в) Fe(NO3)2.
9.     Обчисліть та позначте розчинність барій хлориду за температури 75, якщо у воді масою 150 г розчинено сіль масою 75 г.
10. Скільки грамів глауберової солі і води необхідно взяти для приготування 400 г 10% - ого розчину натрій сульфату.

   Варіант 2
1.     Розчинність газів зі зниженням температури:
а) збільшується;
б) зменшується;
в) залишається без змін.
2.     Масова частка розчиненої речовини позначається так:
а) w;
б) М;
в) n;
г) N.
3.     У воді добре розчиняється:
а) калій гідроксид;
б) золото;
в) крейда.
4.     Вкажіть, якими двома способами можна перевести ненасичений розчин в насичений:
а) нагріти, додати води;
б) охолодити, додати води;
в) охолодити, додати солі;
г) нагріти, додати солі.
5.     Зависі, в яких частинки твердої речовини розподілені в рідині, називають:
а) суспензіями;
б) емульсіями;
в) розчинами.
6.     Із наведеного переліку виберіть формулу кристалогідрату:
а) FeSO4 * 7H2O;
б) FeSO4;
в) 7H2O.
7.     Встановіть відповідність між масами компонентів розчинів та масовими частками солі в утворених розчинах
а) 50 г H2O та 20 г Na2S                                             1) 0,02
б) 250 г H2O та 5 г Na2S                                             2) 0,16
в) 420 г H2O та 80 г Na2S                                           3) 0,29
8.     Розставте речовини в порядку зростання їхньої розчинності у воді:
а) HgNO3;
б) SnI2;
в) Al(OH)3.
9.     Обчисліть масову частку кристалізаційної води в CuSO4  5H2O.
10. До 220 г розчину натрій сульфату з масовою часткою солі 10% долили 80 мл води. Визначте масову частку солі в одержаному розчині.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Повторити типи хімічних зв’язків.

Немає коментарів:

Дописати коментар