Склад і властивості основних класів неорганічних сполук.


Мета:
Ø   Актуалізація знання учнів про класи неорганічних речовин,
Ø   Систематизувати уявлення про властивості речовин кожного класу, їх генетичні зв’язки.
Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.
Форми роботи: фронтальна бесіда, групова робота.
Обладнання: періодична система хімічних елементів Д. І. Менделєєва, таблиця розчинності, опорні схеми.
Структура уроку
І. Організація класу …………………………………………………. 2 хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань ……………………………………. 5 хв.
ІІІ. Узагальнення й систематизація знань ……………………….. 33 хв.
IV.  Підбиття підсумків ……………………………………………… 3 хв.
V. Домашнє завдання ………………………………………………… 2 хв.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ.
Привітання, перевірка готовності учнів  до уроку.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.
Фронтальна бесіда.
·              Дайте визначення поняття: моль, молярна маса, молярний об’єм.
·                   Наведіть формулювання законів:
ü        Збереження маси;
ü        Обємних відношень;
ü        Періодичного закону.
·                   На які групи поділені неорганічні речовини?













·       Які хімічні властивості характерні для речовин.














ІІІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ.

1.                Хімічний диктант.
            Розподіліть формули речовин відповідно до класу неорганічних речовин і дайте їм назви:
HNO3, NaOH, K2SO4, BaO, H3PO4, Cl2O7, Fe(OH)2, Al2O3.




2.                Робота в парах. Здійсніть перетворення за схемою.
·                    CaO → CaSO4 → CaCO3 → CaO
·                    Na → NaOH → Fe(OH)3 → Fe2O3
·                    S → SO2 → K2SO3 → SO2
·                    C → CO → CO2 → NaHCO3
·                    Mg → MgO → MgSO4 → MgCl2
·                    FeCl2 → Fe(OH)2 → Fe(OH)3 → Fe2O3
·                   
Cu → CuO → CuSO4
                                       â
                                  Cu3(PO4)2                  
                                      á

       P  →  P2O5  →  H3PO4
3.                Розв’яжіть задачі.
Задача 1.
            На купрум (ІІ) оксид кількістю речовини 1,8 моль подіяли сульфатною кислотою до повного його розчинення. Обчисліть масу утвореної солі та назвіть її.
Задача 2.
         Кальцій гідроксид масою 37 г нейтралізували хлоридною кислотою. Обчисліть масу солі, що утворилася і кількість речовини хлоридної кислоти, що витратилася. Назвіть сіль.
Задача 3.
         На ферум (ІІ) гідроксид кількістю речовини 1,5 моль подіяли надлишком нітратної кислоти. Обчисліть маси і кількості речовин утворених продуктів та масу кислоти, що витратилася. Назвіть речовини.
ІV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ.
Учитель підбиває підсумки уроку, оцінює роботу учнів.
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
Повторити основні класи неорганічних сполук.
Здійснити перетворення в схемі.

             BaBaOBa(OH)2
                                           â
                                        BaSO4
                                          á
S  →  SO2  → SO3H2SO4

Немає коментарів:

Дописати коментар