Мета: Формувати уявлення учнів про дисперсні системи, ознайомлення з класифікацією розчинів.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Форми роботи: бесіда, робота зі схемою, самостійна робота.
Обладнання: схема класифікації дисперсних систем, приклади дисперсних систем.
Структура уроку
І. Організація класу …………………………………………………. 2 хв.
ІІ. Актуалізація опорних знань ……………………………………. 5 хв.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу ……………………………... 20 хв.
IV. Закріплення та узагальнення знань …………………… 13 хв.
V. Підбиття підсумків уроку ………………………………….. 3 хв.
VI. Домашнє завдання …………………………………………. 2 хв.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ
Привітання, перевірка готовності учнів до уроку. Учитель пояснює, що буде вивчатися в новій темі, повідомляється тема уроку.
ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Розчини добре знайомі кожній людині.
· Як на вашу думку, що таке розчин?
· Які розчини ми використовуємо в побуті?
· Які розчини ми можемо спостерігати в природі?
· Чи можна стверджувати, що розчини бувають лише рідкими?
· Чи можна за зовнішнім виглядом розчин відрізнити від суміші.
Загалом можна стверджувати, що розчин – це суміш двох і більше компонентів, які рівномірно розподілені один в одному.
Повідомлення теми уроку.
ІІІ. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Розчинів у природі, побуті і промисловості є багато. Інша назва розчинів – дисперсні системи.
Дисперсні системи – це гетерогенна або гомогенна фізико – хімічна система в якій одна речовина – дисперсна фаза – розподілена у вигляді дуже дрібних частинок в іншій речовині – дисперсному середовищі.
Класифікація дисперсних систем
IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА
УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ
1.
Виберіть, у яких
випадках утворилися розчини, якщо їх добре перемішали у воді:
А глина
Б спирт
В фруктовий сироп
Г олія
Д питна сода
Е цукор
2.
Розташуйте дисперсні
системи за порядком збільшення розмірів частинок, якими вони утворені:
А емульсії та
суспензії;
Б колоїдні розчини;
В істинні розчини.
3.
Розташуйте назви
речовин відповідно до певної дисперсної системи: бензин з водою; розчин цукру;
глина з водою; кров; кава; білок яйця; водоемульсійна фарба.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ
УРОКУ
Учитель робить
висновки про навчальні досягнення учнів, оцінює роботу учнів на уроці.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити матеріал
параграфа, виконати вправи. Виконати домашній експеримент – приготувати
колоїдний розчин (кисіль, желе)
Немає коментарів:
Дописати коментар