Оцінювання навчальних досягнень учнів з теми «Розчини»

Мета уроку:
Ø   з’ясувати ступінь засвоєння основних теоретичних знань з теми «Розчини», вміння використовувати їх для виконання вправ і розв’язування задач;
Ø   аналізуючи типові помилки, спрогнозувати шляхи їх усунення;
Ø   формувати вміння самостійної роботи на уроці;
Ø   створити умови для виділення в структурі знань наукових фактів, понять, законів, теорій і розглядати їх у взаємозв’язку.
     Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.
     Форми проведення уроку: контрольна робота.
Обладнання: таблиця «Розчинність основ, кислот, солей у воді», роздавальний матеріал для кожного учня.
Структура уроку:
I. Мотивація навчальної діяльності……………………………….1хв.
II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку………………..……1хв.
III. Виконання контрольної роботи…………………..………..…43хв.
ХІД УРОКУ
I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
         Здобувши певний рівень теоретичних знань, маєте використовувати їх для виконання вправ та розв’язування задач різного рівня складності. Тільки тоді знання залишаються в пам’яті.
II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.
         Метою уроку є контроль і корекція знань,умінь і навичок.
         Завдання уроку
1) Застосувати здобуті знання  для виконання вправ і задач.
2) Завдання виконувати за індивідуальними різнорівневими картками.
3) Перевірка знань учнями основних понять
III. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ.
         Варіант – I.
I рівень
1. Дайте визначення масової частки розчиненої речовини.
2. Із наведених речовин виберіть електроліти:
а) MgCl2
б) Al(OH)3
в) HCl
3. Дайте визначення основ з погляду теорії електролітичної дисоціації.
II рівень
1. Напишіть рівняння дисоціації таких електролітів:
а) ферум(III)нітрат;
б) калій сульфат;
в) барій хлорид.
2. Із зазначених електролітів укажіть ті, що у водних розчинах містять йони Cr3+:
а) хром(III)хлорид;
б) натрій хромат (NaCrO2)
3. У воді масою 320г розчинили сіль масою 40г. Яка масова частка солі у розчинах?
III рівень
1. Напишіть молекулярні, повні та скорочені йонно-молекулярні рівняння реакцій між речовинами:
а) натрій гідроксид і сульфатна кислота;
б) ферум(III)сульфат і барій хлорид.
2. Напишіть молекулярні рівняння реакцій, що відповідають схемам:
а) Ag++Cl-=AgCl↓    
б) H++OH-=H2O
IV рівень
1. Кальцій оксид повністю прореагував з розчином хлоридної кислоти масою 350г з масовою часткою хлороводню 7,3%. Обчисліть масу і кількість речовини солі, що утворилася.
2. Натрій карбонат кількістю речовини 2 моль розчинили у воді масою 800г. Обчисліть масову частку розчиненої речовини у розчині.
                  Варіант II
I рівень
1. Розчинність твердих речовин залежить від показників:
а) температура;
б) тиск;
в) концентрація.
2. Із зазначених речовин виберіть електроліти:
а) CuCl2;
б) Cu(NO3)2;
в) Cu(OH)2
3. Що таке ступінь дисоціації?
II рівень
1. Напишіть рівняння дисоціації таких електролітів:
а) сульфатна кислота;
б) барій нітрат;
в) натрій ортофосфат.
2. Із зазначених електролітів виберіть ті, що у водному розчині містять хлорид-іони.
а) алюміній хлорид;
б) натрій перхлорат (NaClO4)
3. У воді масою 450г розчинили 50г солі. Якою є масова частка солі у розчині?
III рівень
1. Напишіть молекулярні, повні та скорочені йонно-молекулярні рівняння реакцій між речовинами:
а) хром(III)нітрат і літій гідроксид;
б) натрій йодид і аргентум нітрат.
2. Напишіть  молекулярні рівняння реакцій, що відповідають схемам:
а) Ba2++SO42-=BaSO4                                                                                       
б) 3Ag++PO43-=AgPO4                                            
IV рівень
1. Магній оксид обробили хлоридною кислотою масою 200г з масовою часткою хлороводню 3,65%. Яка маса магній хлориду утворилася? Якій кількості відповідає ця маса солі.        
2. Натрій сульфат кількістю речовини 0,5 моль розчинили у воді масою 400г. Обчисліть масову частку речовини у розчині.
Варіант III.
I рівень
1. Що таке розчин? Чим слід вважати розчини –  механічними сумішами чи хімічними сполуками?
2. Із зазначених речовин виберіть електроліти.
а) H2SiO3
б) NaCl
в) Mg(NO3)2
3. Негативно заряджені йони називаються:
а) катіони;
б) аніони;
в) електрони.
II рівень
1. Напишіть рівняння дисоціації таких електролітів;
а) калій гідроксид;
б) алюміній нітрат;
в) ортофосфатна кислота
2. Із зазначених електролітів виберіть ті, що у водному розчині містять йони Al3+;
а) алюміній сульфат;
б) натрій алюмінат (NaAlO2)
3. У воді масою 120г розчинили сіль масою 80г. Яка масова частка речовини у розчині?
III рівень
1. Напишіть молекулярні, повні та скорочені йонно-молекулярні рівняння реакцій між речовинами:
а) натрій карбонат і хлорид на кислота;
б) купрум(II)сульфат і барій нітрат.
2. Напишіть молекулярні рівняння реакцій, що відповідають схемам:
а) SO32-+2H+=SO2 ↑  +H2O
б) 3Ca2++2PO43-=Ca3(PO4)2              
IV рівень
1. Барій оксид розчинили у хлоридній кислоті масою 180г з масовою часткою хлороводню 14,6%. Яка маса і кількість речовини солі утворилася?
2. Натрій карбонат кількістю речовини 0,2 моль розчинили у воді масою 274г. Обчисліть масову частку розчиненої речовини.
             Варіант IV.
I рівень
1. Як класифікують розчини?
2. Із зазначених речовин виберіть електроліт:
а) K2SO4
б) CO2
в) KOH
3. Як поділяють електроліти за степенем дисоціації?
II рівень
1. Напишіть рівняння дисоціації таких електролітів:
а) барій гідроксид;
б) магній нітрат;
в) сульфатна кислота.
2. Із зазначених електролітів виберіть ті, що у водному розчині містять хлорид-іони:
а) ферум(III)хлорид;
б) калій хлорат (KClO3)
3. У воді об’ємом 160мл розчинили сіль масою 40г. Якою є масова частка солі у розчині?
III рівень
1. Напишіть молекулярні, повні та скорочені йонно-молекулярні рівняння реакцій між речовинами:
а) натрій бромід і аргентум нітрат;
б) плюмбум(II)нітрат і натрій сульфід.
2. Напишіть молекулярні рівняння реакцій, що відповідають схемам:
а) 2H++SiO32-=H2SiO3
б) Ag++I-=AgI↓                 
IV рівень
1. Розчин сульфатної кислоти масою 150г з масовою часткою кислоти 4,9% прореагував з цинком. Обчисліть масу і кількість речовини солі, що утворилися внаслідок реакції.
2. Натрій сульфат кількістю речовини 0,4 моль розчинили у воді масою 500г. Обчисліть масову частку речовини у розчині.

Немає коментарів:

Дописати коментар