Урок 58

Практична робота №  2. 
Тема: розв’язування експериментальних задач
Цілі уроку: закріпити  знання  про  хімічні  властивості  основних класів неорганічних сполук; формувати вміння планувати й проводити експерименти, робити висновки на основі отриманих результатів.
Обладнання і реактивилакмус, барій нітрат, калій гідроксид, натрій хлорид,              сульфатна  кислота,  хлоридна  кислота,  нітратна  кислота,  натрій  сульфат,  купрум(II)  хлорид,  натрій  ортофосфат, ферум(ІІІ) хлорид, штатив із пробірками, пальник, шпатель, лійка, фільтрувальний папір.  
Тип уроку: практична робота.
Методи  навчання: репродуктивні, частково-пошукові, дослідницькі; пояснювально-ілюстративні досліди.
Хід уроку
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП
II.  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
Учитель  проводить   усну  перевірку   письмового  домашнього   завдання  та  бесіду, протягом  якої  повторюються   знання  про   основні   класи  неорганічних  сполук.
Учні  називають  правила   техніки   безпеки   при   проведенні  практичних 
робіт.
ІІІ. ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНОЇ РОБОТИ
Використовуючи надані вам реактиви, продумайте, у який спосіб можна  розв’язати  задачі,  і  проведіть  відповідні  досліди.  У  зошиті складіть план експерименту, запишіть свої спостереження, відповідні рівняння  реакцій  та  зробіть  висновки.
     Задача 1. У трьох пробірках містяться розчини калій гідроксиду, сульфатної  кислоти  та  натрій  хлориду.  Використовуючи  мінімальне  число  реактивів,  визначте  вміст  кожної  пробірки.
     Задача  2.  У  трьох  пробірках  містяться  натрій  сульфат,  натрій  хлорид  та  сульфатна  кислота.  Визначте  за  допомогою  не  більше  ніж  двох  реактивів  уміст  кожної  пробірки.
     Задача  3.  Із  купрум(II) хлориду  добудьте  купрум(II) нітрат.
     Задача  4.  Здійсніть  такі  хімічні  перетворення:  ферум(III)  хлорид → ферум(III) гідроксид → ферум(III) оксид → ферум(III) нітрат → ферум(III)  ортофосфат.
IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Вивчити  матеріал  підручника.   Виконати   завдання  після   параграфа.
V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Бесіда  
  Чи  досягнуто   мети  роботи,   яку   ви  ставили   на  початку?
  Якого   результату  ви  досягли?  Яким  чином?
  Які  у  вас  склалися   враження   від  роботи?

Немає коментарів:

Дописати коментар