ПРАКТИЧНА РОБОТА 1. Реакції йонного обміну між електролітами у водних розчинах.

Цілі уроку:
Ø   проаналізувати вміння застосовувати знання теорії електролітичної дисоціації для виконання практичної роботи;
Ø   вміння складати молекулярні, повні та скорочені йонні рівняння;
Ø   формувати вміння практичної роботи з неорганічними речовинами та хімічним посудом; безпечного поводження з ним; 
Ø   формувати соціальні компетенції (аналізувати результат  спостережень, логічно викладати власні думки, вміння працювати в режимі парної роботи; компетенції саморозвитку і самоосвіти).
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Форми і методи навчання: фронтальне опитування, інструктаж до проведення роботи, виконання практичної роботи.
Обладнання та реактиви: таблиця розчинності, штативи з пробірками, набір хімічних реактивів відповідно до інструкції проведення практичної роботи 1.
                                                 Структура уроку
I. Організаційний етап. Перевірка домашнього завдання……3хв.
II. Мотивація навчальної діяльності, повідомлення теми, цілей і завдань уроку………………………………………………………….………..1хв.
III. Усвідомлення змісту та послідовності застосування практичних дій під час виконання роботи…………………………………….………2хв.
IV. Самостійне виконання учнями завдань під контролем учителя.35хв.
V. Узагальнення і систематизація результатів роботи……….3хв.
VI. Домашнє завдання……..………………….………….………1хв.
                                                      ХІД УРОКУ
I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП, ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ.
Фронтальне опитування
1. Які реакції називаються реакціями йонного обміну?
2. Які умови проходження цих реакцій?
3. При взаємодії яких попарно взятих речовин випаде осад:
а) NaCl і H2SO4   б) HCl i NaOH   в) CuCl2 і KOH
4. При взаємодії яких попарно взятих речовин виділяється газ?
а) Na2CO3 i HNO3   б) K2CO3 i Ca(OH)2  в) HNO3 i NaOH
5. Реакція, згідно скороченого йонно-молекулярного рівняння H++OH-=H2O,
відбувається між речовинами:
  а) кислотою і лугом
  б) кислотою і нерозчинною у воді основою
в) кислотою та сіллю?
6. Укажіть реакцію нейтралізації:
а) FeCl3+3NaOH=Fe(OH)3+3NaCl
б) H3PO4+3NaOH=Na3PO4 +3H2O
в) KCl+AgNO3=AgClâ+KNO3        
II. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ, ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ, ЦІЛЕЙ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.
 Завдання уроку
1. Під час роботи дотримуйтесь інструкції до проведення практичної роботи №1
2. Результати спостережень і звіт проведення дослідів та їх пояснення запишіть у зошитах.
3. Дотримуйтесь правил безпеки життєдіяльності та правил техніки безпеки відповідно до інструкції.
III. УСВІДОМЛЕННЯ ЗМІСТУ ТА ПОСЛІДОВНОСТІ ЗАСТОСУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ ДІЙ ПІД ЧАС ВИКОНАННЯ РОБІТ.
 IV. САМОСТІЙНЕ ВИКОНАННЯ УЧНЯМИ ЗАВДАНЬ ПІД КОНТРОЛЕМ ВЧИТЕЛЯ.
          Контроль виконання практичної роботи здійснює вчитель, фіксуючи правильні і неправильні моменти виконання роботи.
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ.
         Учитель підбиває підсумки роботи, вказуючи на помилки практичного виконання роботи. Результати письмового виконання роботи оголошуються на наступному уроці.
VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ.
         Повторити параграфи.
          Скласти і записати рівняння реакцій йонного обміну, що відбуваються з утворенням осаду, газу і малодисоційованої речовини.

Немає коментарів:

Дописати коментар